KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12662111
*
nr 1266 2111
Wilhelm von Gegerfelt
(1844-1920), Sverige
Oljemålning, Venedig, Signerad. Olja på duk, 47x32 cm
Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2019
kl 19:26:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 09:30:00
1
500 kr
19/7 11:13:37
2
700 kr
29/7 19:05:11
3
700 kr
29/7 19:05:11
2
700 kr (Budbetjänt)
29/7 19:19:05
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wilhelm von Gegerfelt
Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.
Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydeuropa venedig wilhelm von gegerfelt
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Wilhelm von Gegerfelt
Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt
nr 1266 2111
Wilhelm von Gegerfelt
(1844-1920), Sverige
Oljemålning, Venedig, Signerad. Olja på duk, 47x32 cm
Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/7 09:30:00 | 1 | 500 kr |
19/7 11:13:37 | 2 | 700 kr |
29/7 19:05:11 | 3 | 700 kr |
29/7 19:05:11 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
29/7 19:19:05 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wilhelm von Gegerfelt
Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydeuropa venedig wilhelm von gegerfelt
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37